472
289731

Georg Engelhard Schröder

(Sverige, 1684-1750)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
729 - 911 EUR
766 - 957 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Georg Engelhard Schröder
(Sverige, 1684-1750)

GEORG ENGELHARD SCHRÖDER, gouache.

"Ulrika Eleonora dy" (1688-1741). 18 x 12,5 cm.

Slitage och skador. Reva vid bladets högra sida.