472
289731

Georg Engelhard Schröder

(Sweden, 1684-1750)
8 000 - 10 000 SEK
701 - 876 EUR
729 - 912 USD
Hammer price
Unsold
For condition report contact specialist
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist Art and Old master paintings
+46 (0)739 400 801
Georg Engelhard Schröder
(Sweden, 1684-1750)

"Ulrika Eleonora dy" (1688-1741)

Gouache 18 x 12.5 cm.

Slitage och skador. Reva vid bladets högra sida.