PORTVINSSKRIN, för sex flaskor. England, 1800-tal.
Fanerat schatull i barockstil. Sex flaskor med propp, två glas samt presenterfat. Bemålade med dekor i guld. Flaskornas höjd 16,5 cm. Schatull längd 28, bredd 19, höjd 22 cm.
Gulddekor möjligen senare.
×
Logga in
Kunde inte logga in