1036
365848

BÄGARE, Turkiet omkring 1900. Senare franska kontrollstämplar.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
191 - 287 EUR
217 - 325 USD
Klubbat pris
3 000 SEK

Förgylld, med graverad banddekordekor mot mattpunsad fond samt stämplad bordyr. Höjd 8,5 cm, vikt 97 gram.