318
360832

ROCK, siden. Höjd 123 cm. Kina omkring 1900.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Blått siden med nedsydda guldfärgade trådar. Dekor av drakar bland moln, lejonhundar, symboler, vågor och det heliga berget. Ljusblått sidenfoder.

Något omändrad. Slitage, smutsig, fläckar, skador.