369
351657

ANTIK KIRSEHIR/MUDJUR. 162,5 x 107,5 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Rosarött bönefält med stora polykroma blad, ljusblå bönenisch och ramverk med stora stiliserade blommor. Ljusblå huvudbård med blommönster.

Något ställvis lite hårdare slitage, smutsig, smärre fläckar och malskador, smärre hål och lagningar. Senare kortsidor.

Proveniens

Skandinavisk samling.