380
351449

SEMIANTIK SENNEH KELIM. 199 x 124 cm.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
610 - 785 EUR
639 - 821 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Mörkbrun botten med polykromt heratimönster och stor benvit medaljong. Tre smala bårder.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar, skador och lagningar. Kortsidorna saknar några vävda rader.