381
349987

SEMIANTIK SENNEH KELIM. 191 x 119,5 cm.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
610 - 785 EUR
639 - 821 USD
Klubbat pris

Gul botten med tätt polykromt heratimönster samt närmast yttäckande medaljong. Tre smala bårder med blommönster.

Obetydligt ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar, fällningar och skador. En lång och en kortsida med smärre skador, en kortsida är något avkortad.