383
356537

SEMIANTIK SENNEH KELIM. 203 x 129,5 cm.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
610 - 785 EUR
639 - 821 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Gul botten med rader av polykroma blomställningar, samt närmast yttäckande ljusblå medaljong med heratimönster och medaljonger. Tre smala bårder med blommönster.

Något slitage, smutsig, fläckar, smärre skador. Något skadade kortsidor.