385
356536

SEMIANTIK SENNEH KELIM. 209,5 x 126 cm.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
610 - 785 EUR
639 - 821 USD
Klubbat pris

Mörkbrun botten med tätt polykromt heratimönster och stor medaljong. Tre smala bårder med blommönster.

Det mörkbrunfärgade garnet ställvis korroderat. Ställvis något slitage, något smutsig, fläckar varav en något stel. Kortsidorna med smärre skador.