442
364535

Per Daniel Holm

(Sverige, 1835-1903)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Per Daniel Holm
(Sverige, 1835-1903)

Fjällmotiv med andjagande same

Signerad P. Holm och daterad 1861. Duk 30 x 43 cm.

Formgivare