592
320044

KABINETTSKÅP. Barock, 1600/1700-tal. Senare underrede.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 550 - 4 440 EUR
3 700 - 4 630 USD
Klubbat pris

Fanerat med valnöt, jakaranda, sköldpadd och ben med graverad dekor. Sju lådor. Bakom dörr tre lådor. Längd 93, bredd 26, höjd 69 cm. Underrede med spiralvridna svärtade ben. Total längd 98, bredd 33, höjd 146 cm. Nyckel medföljer.

Renoverat, kompletterat.

Tilläggslista

Underrede med brännskador på baksidan.