619
350249

BYRÅ. Gustavianskt stockholmsarbete i Jonas Hultstens art, 1700-talets slut.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 410 - 5 300 EUR
4 600 - 5 530 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Fanerad med jakaranda och björk. Skiva av grå kalksten. Beslag av mässing. Tre lådor. Inläggningar i rutor. Längd 63, bredd 45, höjd 84,5 cm.

Gammal men ej ursprunglig skiva.