713
348654

SPEGEL. Sengustaviansk, 1700-talets slut.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Förgylld, bronserad och vit- och rödmålad. Krön med medaljong av gips. Snidad dekor av urnor, blommor, ägg- och pärlstav. Höjd 163, bredd 98 cm.

Glaset med mindre anlupning.