914
366330

DRYCKESKANNA, icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1760-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Delvis förgylld. På tre kulfötter, heltäckande driven och ciselerad dekor av rocailler, tudelat tumgrepp. Höjd 11,5 cm, vikt 254 gram.

En fot något intryckt.