333A
405428
Salvador Dalí
(1904-1989)
Salvador dalí, "le cabinet anthropomorphique"

"Le cabinet anthropomorphique"

Signerad Dali och numrerad 211/330. Gjutarstämpel Foneria Mibrosa, Barcelona. Brunpatinerad brons, höjd 30,5 cm och längd 59 cm. En nyckel medföljer.

Utropspris:

125 000 - 150 000 SEK

15 060 - 18 072 EUR