699
358955

MATTA. Rölakan. 239,5 x 194 cm. Sverige 1950-tal.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
618 - 794 EUR
645 - 829 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Gråvitmelerad botten med rutmönster i olika gröna nyanser.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar. En långsida med smärre skador, ställvis skadade fransar, några saknas.