700
368702

UTGÅR FELKATALGOSERIAT HUS - MATTA. Rölakan. 184,5 x 102,5 cm. Signerad KB. Sverige 1950-60-tal.

Utgår felkatalgoseriat hus - matta. rölakan. 184,5 x 102,5 cm. signerad kb. sverige 1950-60-tal.

Modernistiskt randmönster i benvitt samt olika blå och bruna nyanser.

Något slitage och smutsig, fläckar. En hörnfrans skadad.

Utropspris:

5 000 - 6 000 SEK

602 - 723 EUR

Klubbat pris:
Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92