254
381247

Arakawa, Öyvind Fahlström, Jasper Johns, Claes Oldenburg, Robert Rauschenberg, James Rosenquist & Edward Ruscha.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris

Den kompletta portföljen: "Reality & paradoxes" med 7 grafiska verk. Samtliga signerade 32/100, tryckta av Styria Studio, New York, utgiven av Multiples, Inc., New York. Multipel av Fahlström bestående av färgserigrafi på vinyl delad i 40 kvadrater samt fästade med magneter på plåtskiva. 81 x 59,5 cm.

God kondition. Originalemballaget med smärre slitage och repor. Litografin av Oldenburg har tidigare varit ramad och bär tejprester i övre hörn a tergo. Den orangea färgen blekt. Oramade.

Field 172 (Johns). Axsom/Platzker 111 (Oldenburg). Glenn 67 (Rosenquist). Engberg 69 (Ruscha).