Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
402
315639

SKRIVSKÅP. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 750 - 9 690 EUR
8 870 - 11 100 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med frukträ, valnöt och svärtad ek. Beslag av förgylld mässing. Överdel med dörrpar framför hyllplan och tre lådor. Underdel med fyra lådor. Skrivinredning bakom klaff. Längd 100, bredd 57, höjd 244 cm. Nycklar medföljer.