402
315639

SKRIVSKÅP. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 100 - 8 870 EUR
7 410 - 9 260 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med frukträ, valnöt och svärtad ek. Beslag av förgylld mässing. Överdel med dörrpar framför hyllplan och tre lådor. Underdel med fyra lådor. Skrivinredning bakom klaff. Längd 100, bredd 57, höjd 244 cm. Nycklar medföljer.