634
381017

BORDSSKIVA. Älvdalen, 1800/1900-tal.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 740 - 5 690 EUR
5 430 - 6 520 USD
Klubbat pris
35 000 SEK

Granitell. Underrede av jakaranda. Diam inkl. underrede 130, höjd 70 cm.

Proveniens

Wiks slott, Balingsta socken, Uppland. Esbjörn Kronbergs samling.