380863

679. SALTKAR, ett par.

Älvdalen, 1800-talets början.

Tinguait med nefelinkristaller. Fasetterade. Diam 5,5 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK/597 - 716 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
12 250 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Bukowskis Porfyrutställning 1985/86, Nr 157.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Chef hemvärderingen, specialist möbler och konsthantverk

+46 8-614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto