380863

679. SALTKAR, ett par. Älvdalen, 1800-talets början.

Tinguait med nefelinkristaller. Fasetterade. Diam 5,5 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK / 597 - 717 EUR
Klubbat pris
10 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Bukowskis Porfyrutställning 1985/86, Nr 157.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto