679
380863

SALTKAR, ett par. Älvdalen, 1800-talets början.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
436 - 523 EUR
456 - 547 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Tinguait med nefelinkristaller. Fasetterade. Diam 5,5 cm.

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.

Bukowskis Porfyrutställning 1985/86, Nr 157.