779
379224

KAVIARSKED, Samuel Z. Filander, S:t Petersburg 1876.

Utropspris
7 000 - 7 500 SEK
612 - 656 EUR
645 - 691 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld, med graverad dekor i gammalrysk stil. Längd 18 cm, vikt 97 gram.

Bruksslitage.

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.