780
379225

KAVIARSKED, Samuel Z. Filander, S:t Petersburg 1877.

Utropspris
7 000 - 7 500 SEK
613 - 657 EUR
638 - 684 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld, med graverad dekor i gammalrysk stil. Längd 19 cm, vikt 95 gram.

Bruksslitage.

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.