445
436498

AXEL GUTE, bokstöd, ett par, Sverige 1919.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
526 - 701 EUR
547 - 729 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Patinerad brons, i form av lutande kvinna samt faun på svartmålad träsockel. Signerade Gute 1919. Höjd 26,5 cm.

Slitage, träsocklar med skador. (2)