533
451363

MATTA. Rölakan. 255,5 x 200,5 cm. Signerad SH (Svensk Hemslöjd).

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
621 - 799 EUR
648 - 833 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Polykromt rutmönster med geometriska figurer.

Obetydligt ställvis något slitage, något smutsig, fläckar. Senare fransar.