545
445117

MATTA. Rölakan. 245,5 x 179 cm. Signerad MLH KM

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

(Malmöhus Läns Hemslöjd, Kerstin Mauritzson). 1960-tal - 1970-talets början. Rutmönster i olika röda, gula, orangea nyanser samt benvitt.

Obetydligt ställvis något slitage, något smutsig, smärre fläckar.