26
452880

STIG LINDBERG, tallrikar, 12 st, "Löja", Gustavsberg 1948-62.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
561 - 748 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Benvitt flintporslin, sex olika handmålade motiv med fiskar. Stämpelsignerade GUSTAVSBERG LÖJA STIG L. Diameter 24,5 cm.

Smärre slitage och krackelyrer. (12)