1242
477797

ANTIK/SEMIANTIK SHIRVAN sannolikt. 191,5 x 125 cm.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

Mörkblå botten med polykroma blomstänglar och två rader stora pentagoner med stiliserade blommor. Benvit huvudbård med blomrankor.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar och fällningar, smärre trampveck och lagningar, obetydliga skador och hål.