1243
466357

ANTIK/SEMIANTIK TEHERAN sannolikt. 314,5 x 196 cm.

Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
2 180 - 3 050 EUR
2 280 - 3 190 USD
Klubbat pris

Polykromt medaljongmönster med blomvaser, buketter, byggnader, hjortar och fåglar. Mörkblå huvudbård med blomvaser, palmetter och fåglar.

Något ställvis hårt slitage, fläckar, smärre malskador. Långsidorna med smärre trampveck, kortsidorna saknar några knutrader, senare fransar.