1244
455791

SEMIANTIK TEHERAN möjligen. 301,5 x 219,5 cm.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Rödmelerad botten med stort polykromt spaljé- och blommönster. Mörkblå huvudbård med stora palmett- och blomrankor samt granatäpplen.

Något ställvis lite hårdare slitage, smutsig, fläckar, smärre fällningar och skador, obetydliga malskador och lagningar. Långsidorna med smärre trampveck.