1429
457816

RULLMÅLNING, Qing dynastin, troligen 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
528 - 704 EUR
558 - 744 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Palatsdam och tjänarinna i trädgård. Tusch och färg på siden. 41,3 x 25,1.

Nötning, repor, några skador, fuktfläckar.

Proveniens

The Collection of Dr. Emil Hultmark, thence by descent.