BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Fanerad med amarant, plommon och lönn. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor. Längd 120, bredd 56, höjd 80,5 cm. Nyckel medföljer.
×
Logga in
Kunde inte logga in