868
504435

MATTA. "Höstmattan". Rölakan. 351 x 224,5 cm. Signerad MMF

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

(Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1918. Tillverkad före 1942.

Slitage, ställvis hårt. Något smutsig, fläckar, smärre skador. Skadade sidor.