Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
878
517081

MATTA. "Nyponblomman". Rölakan. 263,5 x 160 cm. Signerad AB MMF

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1932. Tillverkad efter 1941.

Något slitage, smärre fläckar. Fransarna något slitna.