Arne Jones E1299
1720
522691

RYA. 202 x 138cm. Sverige/Finland. Daterad 1820.

Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
569 - 664 EUR
651 - 760 USD
Klubbat pris

Grön botten med stiliserad kvinna, fem polykroma mindre fält och ett stort fält med pokal, datering och stiliserade träd. Bred sicksackmönstrad bård med prickdesign.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar och lagningar.