1722
506088

ANTIKT UZBEKISTANSKT SUZANI BRODERI. 222,5 x 165 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Tre ihopsydda våder. Röd botten med polykrom blomstermedaljong och spaljémönster med blommor. Bred huvudbård med blomstermedaljonger och stora blad. Fodrat.

Ställvis slitage, smärre fläckar och skador, lagade hål.