1741
513821

ANTIK KAUKAS. 242,5 x 133 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
ANTIK KAUKAS. 242,5 x 133 cm.

Röd botten med rader av stora stiliserade polykroma blommor, en fågel, kammar och S. Smal blåmelerad huvudbård med blommönster.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar, lagning. Kortsidorna saknar ett par knutrader.