1759
533382

SEMIANTIK KIRMAN/YEZD. 352 x 261 cm.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris

Mörkblå botten med tätt polykromt mönster av blommande träd, djur och fåglar. Rödmelerad huvudbård med blommor och fåglar.

Ställvis slitage, något smutsig, smärre fläckar, ställvis något påmålad, liten lagning. Baksidan med obetydliga malskador, sidorna med trampveck.