1770
507844

ANTIK TÄBRIS. 422 x 311 cm.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
ANTIK TÄBRIS. 422 x 311 cm.

Benvit botten med polykromt heratimönster, hörnornament samt tre medaljonger i varandra. Smal benvit huvudbård med stiliserade blommönster.

Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar. Långsidorna med trampveck och smärre skador.