Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
325
536427

Cheng Qinwang

(Kina, 1752-1823)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 880 - 5 810 EUR
4 440 - 6 650 USD
Klubbat pris
46 000 SEK
Cheng Qinwang
(Kina, 1752-1823)

KALLIGRAFI, kuplett. Kaishu, signerad.

Tusch på papper med bladguld, monterade som ett par rullmålningar. Två sigill. 171 x 32,6 cm.

Slitage, veck, fläckar. (2)