Kan inte nå servern

Klassiska 580

 
1789 föremål
3. SKÅL, biskvi. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
3. SKÅL, biskvi. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
5. FAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912)med Qianlongs sigillmärke.
5. FAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912)med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
9. SKÅL, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
9. SKÅL, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
10. SKÅLFAT, ett par, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
10. SKÅLFAT, ett par, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
13. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912)  med Qianlongs sigillmärke.
13. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912) med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
18. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, med Qianlongs sigillmärke.
18. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
24. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
24. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
25. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
25. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
145 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
26. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
26. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
27. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
27. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
33 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
28. PARERSTÅNG, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
28. PARERSTÅNG, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
29. KLANGSTEN med TRÄSTÄLL, nefrit. Qing dynastin, troligen 1800-tal.
29. KLANGSTEN med TRÄSTÄLL, nefrit. Qing dynastin, troligen 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
30. HÅRNÅLAR, 10 stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
30. HÅRNÅLAR, 10 stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
31. HÅRPRYDNADER, tre stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
31. HÅRPRYDNADER, tre stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
32. HÅRPRYDNAD, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
32. HÅRPRYDNAD, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
45 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
33. DEKORATIONER, nio stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
33. DEKORATIONER, nio stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
34. HÄNGE, jadeit. 1900-talets början.
34. HÄNGE, jadeit. 1900-talets början.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
37. BÄLTESSPÄNNE, nefrit och förgylld metall. Sen Qing dynasti (1644-1912).
37. BÄLTESSPÄNNE, nefrit och förgylld metall. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
40. RULLMÅLNING. Tillskriven Gai Qi (Yuhu waishi, 1774-1829).
40. RULLMÅLNING. Tillskriven Gai Qi (Yuhu waishi, 1774-1829).
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
41. OLJEMÅLNING, efter Lang Shining (Giuseppe Castiglione), Qing dynastin, 1800-tal.
41. OLJEMÅLNING, efter Lang Shining (Giuseppe Castiglione), Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
160 000 SEK
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
45. MÅLNING, föreställande Guanyin, tillskriven Gai Qi (1774-1829).
45. MÅLNING, föreställande Guanyin, tillskriven Gai Qi (1774-1829).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
48. KEJSERLIGT EDIKT. Kangxi, daterat 1664 och från tiden.
48. KEJSERLIGT EDIKT. Kangxi, daterat 1664 och från tiden.
Klubbat pris 
150 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
49. SOLFJÄDER, i träask och silkesklädd kartong. Qing dynastin, 1800-tal.
49. SOLFJÄDER, i träask och silkesklädd kartong. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
50. TUSCHAVKLAPPNING.  Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
50. TUSCHAVKLAPPNING. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
55. SNUSFLASKA, soapstone. Sen Qing dynasti (1644-1912).
55. SNUSFLASKA, soapstone. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
57. SNUSDOSA, hardwood. Qing dynasti, 1800-tal.
57. SNUSDOSA, hardwood. Qing dynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
58. FIGURIN, trä. Sen Qing dynasti (1644-1912).
58. FIGURIN, trä. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
60. RADBAND, persikokärnor. Sen Qing dynasti (1644-1912).
60. RADBAND, persikokärnor. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
61. BÄGARE, lack. Qing dynastin, 1600/1700-tal.
61. BÄGARE, lack. Qing dynastin, 1600/1700-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
62. VINKOPPAR, 12 stycken, pekingglas. Sen Qing dynasti (1644-1912).
62. VINKOPPAR, 12 stycken, pekingglas. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
63. MANDARINKNAPPAR, 14 stycken. Sen Qing dynasti (1644-1912).
63. MANDARINKNAPPAR, 14 stycken. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
70. SKÅLFAT, 11 stycken, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
70. SKÅLFAT, 11 stycken, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
72. PENSELBAD, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
72. PENSELBAD, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
74. KOPPAR, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
74. KOPPAR, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
77. FAT, porslin. Sen Qing dynastin, med Qianlong sex karaktärers märke.
77. FAT, porslin. Sen Qing dynastin, med Qianlong sex karaktärers märke.
Klubbat pris 
1 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
79. SKÅLFAT, 14 stycken, porslin. Tidigt 1900-tal.
79. SKÅLFAT, 14 stycken, porslin. Tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
81. FAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912) med Qianlongs sigillmärke.
81. FAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912) med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
82. SKEDAR, 10 stycken, porslin. Sen Qing dynasti, omkring 1900.
82. SKEDAR, 10 stycken, porslin. Sen Qing dynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
83. SKÅL, yixinggods. Qing dynastin, 1800-tal.
83. SKÅL, yixinggods. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
84. FIGURIN, blanc de chine. Sen Qing dynasti (1644-1912).
84. FIGURIN, blanc de chine. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
85. MINIATYR, brons. Troligen Tang dynastin (618-907).
85. MINIATYR, brons. Troligen Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
87. DHARMAPALA, miniatyr, förgylld brons. Sinotibetansk, troligen 1700-tal.
87. DHARMAPALA, miniatyr, förgylld brons. Sinotibetansk, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
88. GUANYIN, patinerad brons. Ming dynastin (1368-1644).
88. GUANYIN, patinerad brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
1 450 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
94. SPEGEL, brons. Östra Han dynastin (25-220).
94. SPEGEL, brons. Östra Han dynastin (25-220).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
95. SPEGEL, brons. Östra Han dynastin (205-220).
95. SPEGEL, brons. Östra Han dynastin (205-220).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
96. SPEGEL, brons. Tang dynastin (618-907).
96. SPEGEL, brons. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
100. PAPPERSVIKT, brons. Qing dynastin, troligen 1700-tal.
100. PAPPERSVIKT, brons. Qing dynastin, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK