396
556605

EVA HIDSTRÖM, skål, Kultakeskus, Tavastehus 1970, sterling och emalj.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Invändigt mörkgrön. Signerad EH, stämplad Käsityo (handgjord). Diameter ca 24 cm, höjd ca 9,5 cm, vikt 770 g.

Botten med namngravyr.