580
522901

DUK OCH SERVETTER, 18 st. Linnedamast. 1900-talets förra hälft. Duken 414 x 176 cm,

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

servetterna ca 49,5 x 48 cm vardera. Dekor av flygplan, bilar på väg, herrrgårdar, träd och djur.

Något gulnade.

Proveniens

Nuvarande ägarens morfar Axel Romdahl, gift med Gudrun Biller. Duken märkt B.