581
568520

VÄVNAD. "Rabatten". Rölakan. 107,5 x 58 cm. Signerad AB MMF

Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
532 - 621 EUR
556 - 648 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1926. Tillverkad efter 1941.

Något slitage, smärre fläckar.

Tilläggslista

Fel bild i den tryckta katalogen: se bild 584./Wrong picture in the printed catalogue: look at the picture 584.

Små Vävnader från Märta Måås-Fjetterström, färgplansch 6.