619
514376

MATTA. "Nyponblomman". Rölakan. 266 x 170,5 cm. Signerad AB MMF LPN 1947

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 330 - 1 780 EUR
1 390 - 1 850 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1932. Tillverkad 1947.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar. Senare ställvis skadade fransar, några saknas