1518
590943

RAM. Barock, omkring år 1700.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 490 - 3 920 EUR
3 650 - 4 110 USD
Klubbat pris
RAM. Barock, omkring år 1700.

Förgylld och bronserad. Snidad dekor av blommor och blad. Krön med vapenkartusch. Höjd 117, bredd 106 cm. Innermått ca 89,5x75 cm.

Skador

Larsson, Gösta H. Ramstilar, Stockholm 1955, auktionens ram avbildad plansch 11 A.