1543A
594702

TALLRIKAR, sex stycken, porslin. Darte Frères, Paris, Empire

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
701 - 876 EUR
729 - 912 USD
Klubbat pris

Polykrom dekor med förgylld bräm. Olika motiv; Vue du College de France, Place Cambray, Notre Dame, Vue de Halle au blé a Parir, Theatre de Odeon, Palais de la Chambre des Deputés och Observatoire. Diameter 23,3 cm

Skada. Nagg. Slitage.Lagning.