1544
586471

ISKLOCKA, porslin. "Flora Danica", Kungl Dansk, 1900-tal.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Målad polykrom och förgylld dekor efter planschverk över den danska floran. Modellnummer 3538. Diameter 30,8 cm, höjd 27 cm.

Nagg.